אומנות בניית אתרים ועיצוב אתרים

עיצוב אתרים

בכדי להשיג מטרה כלשהי באופן היעיל ביותר, ואין זה משנה אם מדובר בסיום הגשת המטלות לקבלת התואר או בהקמת הסטרטאפ הבא שיכבוש את העולם, עליכם לכתוב תוכנית פעולה מפורטת ככל האפשר וזו תהווה עבורכם הנחת הבסיס להצלחתה.

בניית אתרים או בניית אפליקציות דורשת הכנת תוכנית פעולה שכזו. בניית תוכנית הפעולה תבטיח שאתם משקיעים את מיטב האנרגיות שלכם בכיוון הנכון. בניית אתרים או פיתוח אפליקציות דורשת תוכנית פעולה המורכבת משלושה שלבים עיקריים:

שלב 1 – איפיון ובניית ממשק משתמש

מה מטרת האפליקציה או האתר שאתם מעוניינים לבנות? במה אתם עוסקים ואיך העסק שלכם ירוויח מבניית האפליקציה? עבור מי בונים את האפליקציה ומי ישתמש בה? האם יש קהל יעד מוגדר?

המטרה היא לאסוף נתונים ולבצע מחקר על השוק הקיים. כיצד המתחרים מתנהגים? האם בכלל יש מתחרים? אחרי שאספנו את כל התשובות אפשר להתחיל את שלב התכנון ואיפיון ממשק המשתמש.

כעת נקבע איזה תכנים נציג ובאיזה אופן נציג אותם באתר / אפליקציה. נגדיר את כל הפיצ'רים הטכנולוגיים שניצב ונבנה מפת אתר / אפליקציה מפורטת.

שלב 2 – עיצוב UX

עיצוב האפליקציה יקבע כיצב הגולשים יחוו את השימוש בו. חשבו תמיד קודם על קהל היעד שלכם כשמחליטים על העיצוב. את העיצוב צריך לבחון בעזרת משתמשים אמיתיים שיספרו על חווית המשתמש שלהם כאשר הם גולשים באתר. התכנון והרעיון העיצובי חייב להיבחן לאורך הדרך ולעמוד במבחן המציאות. עיצוב האתר או האפליקציה צריך להבליט את הערך שלהם עבור אותו קהל יעד. כשחושבים "עיצוב" צריך תמיד לזכור שהעיצוב נועד עבור הלקוח.

שלב 3 – פיתוח או תכנות

זה הצעד בו שני השלבים הקודמים משתלבים ומתחברים יחד ליצירת המוצר הסופי בבניית האפליקציה או בניית האתר. התכנות אוסף את האלמנטים החזותיים, את המאמרים השונים, את האלמנטים הדינאמיים ואת האלמנטיים הסטטיים ומחבר אותם ליצירה אחד שתעבוד בהרמוניה מושלמת עם הדפדפנים השונים והפלטפורמות השונות (מכשירים ניידים, שעונים חכמים, מוצרי אפל ואנדרוייד). התכנות עובר בדיקות תאימות ומוודאים כי כל הפונקציות המתוכננות עובדות בצורה חלקה ונקיה.

השלב הסופי הוא "להעלו" את קבצי האתר או האפליקציה לאיחסון ה"חי" שלהם ולוודא כי הם עובדים בסביבה זו כפי שמצופה מהם.

תחזוקה

תחזוקת של אפליקציה או אתר אינטרנט היא חלק בלתי נפרד מתהליך בניית אפליקתיה או בניית אתר. בדיוק כפי שמתחזקקים מכונית חדשה שיתאה הרגע מהמפעל, כם אפליקציות ואתרי אינטרנט זקוקים לטיפולים ב"מוסך" מדי פעם. תחזוקה אפליקציה ואתרים תכלול : עדכוני אבטחה בעת הצורך, גיבויים תדירים, אופטימיזצית SEO ושיפור הביצועים באופן כללי.

לסיכום

בניית אתרי אינטרנט ובניית אפליקציות הוא עסק הדורש תכנון ותוכנית פעולה, ממש כמו כל מטרה שרוצים להשיג. התוכנית תצעיד אתכם בביטחה לקראת המטרה ותעזור לזהות כשלים ולכוון כיצד לצאת מהם. ללא תוכנית, אין זה משנה לאן אתם הולכים.

0 תגובות

השאירו תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>